Sosyal Medya

Ekonomi

Yeni Renault Duster, 2024 yazında yollarda olacak

Paylaşım

tarih:

renault-duster-2024-yeni

Yeni Renault Duster, Türkiye’de ilk kez fiziksel olarak tanıtıldı. MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Oyak’ın Renault Group ile birlikte gerçekleştireceği 400 milyon avronun üzerinde yatırımla hem Renault’nun hem de Türkiye’nin uluslararası konumunu daha da güçlendireceğini belirtti.

Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi Jan Ptacek, Bursa’daki Oyak Renault fabrikasında yeni Renault Duster’ın üretilmesinden gurur duyduklarını belirtti. MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Renault Group ile birlikte Oyak tarafından yapılan 400 milyon avronun üzerinde yatırım, yeni Renault Duster ile birlikte Renault ve Türkiye’nin uluslararası konumunu güçlendirecek.”” dedi.

Yeni Renault Duster, “Türkiye’nin Duster’ı Yeni Renault Duster” mottosuyla İstanbul Ümraniye’de ilk kez bir ormanda tanıtıldı.

Yeni Renault Duster, Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları tarafından üretilip dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç edilirken büyük ilgi gördü.

MAİS Genel Müdürü Çağdaş, toplantıda yaptığı konuşmada, “Aralık 2023’te Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive ile İstanbul’da duyurduğumuz Renault Uluslararası Oyun Planı 2027 ile Türkiye’nin bir ihracat merkezi haline geleceğini ve 2027 yılına kadar Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda 3’ü SUV olmak üzere 4 yeni Renault modeli üretileceğini vurguladık. Bu planın en önemli aşamalarından biri olan yeni Renault Duster’ı bugün sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.ifadelerini kullandı.

Advertisement
yeni reno duster 2024

Modern, yeni Renault Duster’ın Duster deneyimini yeni bir boyuta taşıdığını ve bu deneyimi Türkiye’den tüm dünyaya taşıdığını belirterek, “OYAK’ın Renault Grubu ile birlikte gerçekleştireceği 400 milyon avronun üzerinde yatırım, yeni Renault Duster ile birlikte hem Renault’nun hem de Türkiye’nin uluslararası konumunu daha da güçlendirecek” dedi.açıklama yaptı.

Yeni Duster’ın fiyatının henüz belli olmadığını belirten Berk Çağdaş, fiyatın temmuz ayındaki ikinci tanıtım toplantısında açıklanacağını söyledi.

-Türkiye’deki endüstriyel varlığımızın büyümesi için yeni bir aşama kaydedilecektir.

Renault Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Jan Ptacek, Bursa’daki Oyak Renault fabrikasında üretilen yeni Renault Duster ile gurur duyduklarını belirtti.

Uluslararası Oyun Planı 2027, yeni Renault Duster ile Türkiye’de dört yeni Renault modelini üretmemizi sağlayacak. Yeni Renault Duster, markayı güçlendirecek, SUV pazarında ayak izimizi genişletecek ve elektrifikasyon planımızı hayata geçirecek. Bursa fabrikamızı Avrupa ve dünyanın her yerine ihracat için bir merkez haline getireceğiz. Oyak-Renault, endüstriyel mükemmelliğe ve Avrupa’nın en yüksek kalite standartlarına sahiptir. Yeni Renault Duster lansmanı, Türkiye’deki varlığımızın büyümesi için önemli bir dönüm noktası olacak.”

  • Yeni Renault Duster, 2024 yazında piyasaya sürülecek.

Renault Uluslararası Pazarlar Ürün Direktörü Juan-Camilo Velez Martinez’e göre, yeni Renault Duster, CMF-B platformu sayesinde çok enerjili güç aktarma organlarından ve yüksek teknolojili multimedya donanımlarından yararlanacak. Yeni Renault Duster, 145 beygirlik E-Tech tam hibrit güç aktarma sistemi ile modern ve ekonomik bir kullanım sunarken, openR 10.1′ multimedya dokunmatik ekranına bağlanabilirliği sayesinde düzenli güncellemelere erişim sağlıyor.açıklama yaptı.

Yeni Renault Duster, Renault imzasını taşıyan güçlü ön ızgarasıyla ve farklı gereksinimlere cevap veren iki veya dört çekişli motor seçenekleriyle yollara çıkacak. Yeni Renault Duster, Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilecek ve hem Türkiye pazarına hem de tüm dünyaya ihraç edilecek. Yeni Renault Duster, Mayıs ayı sonunda ön siparişe sunulacak ve 2024 yazında piyasaya sürülecek.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir