Sosyal Medya

Esnaf Kredileri

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Türleri

İşletme Kredisi: Halkbank ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri tarafından uygun ödeme koşulları, uzun vade ve cazip faiz oranları ile esnaf ve sanatkarlarımıza özel işletme kredileri verilmektedir.

Paylaşım

tarih:

Photo: Shutterstock

İşletme Kredisi: Halkbank ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri tarafından uygun ödeme koşulları, uzun vade ve cazip faiz oranları ile esnaf ve sanatkarlarımıza özel işletme kredileri verilmektedir.
1,3 ve 6 aylık ödeme seçenekleriyle sabit 60 aylık bir süre.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin risk grubu göz önüne alındığında, en yüksek limit 650.000 TL’dir.
Usta Girişimci Kredisi: 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibariyle en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlara %100 faiz indirim oranı uygulanacaktır.
Aynı işletmeye başka bir kurum veya kuruluştan hibe alanlar ve son bir yıl içinde vergi mükellefiyetini veya ticari faaliyetini sonlandıranlar bu destekten yararlanamayacaktır.
Yatırım Destek Kredisi, HalkBank tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kefaleti ile 1.500.000.-TL’ye kadar esnaf ve sanatkarlarımıza işyeri ve taşıt alımına yönelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kefaleti ile verilmektedir. Kredi 120 aya kadar vadelidir (aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleriyle) ve 84 aya kadar vadelidir (aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleriyle).

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç olmak üzere, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitiren ve kredi başvuru tarihinde 35 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara, 300.000.-TL’ye kadar %100 faiz indirimi uygulanacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi borcu bulunanlar bu krediden yararlanamayacaktır.
Kaybolmaya Yüz Tutan Meslekler Kredisi, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen geleneksel, kültürel ve sanatsal değeri olan meslek kollarında (el dokuma, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oya

Devamını Oku
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler