Sosyal Medya

Sanayi

Aydın Ticaret Borsası’nda 2024 Yılı Coğrafi İşaret Denetimi Başarıyla Tamamlandı

Paylaşım

tarih:

Aydın Ticaret Borsası, 2024 yılının başlangıcında coğrafi işaret denetimlerine hız kattı. Bu kapsamda, Aydın Memecik Zeytinyağı üreticilerinin faaliyetlerini inceleyen borsa, Sınai Mülkiyet Kanunu çerçevesinde Aydın Kestanesi, Aydın Memecik Zeytinyağı, Aydın Memecik Zeytini ve Aydın Yamalak Sarısı Zeytini coğrafi işaret amblem kullanım yetkisine sahip firmaları denetledi.

Aydın Ticaret Borsası Proje ve Marka Patent Sorumlusu Emine Ceylan Özdemir, Sınai Mülkiyet Hakları Danışmanı Huriye Özener ve Aydın ilinin kurum yetkilileri, bu önemli denetimlere liderlik etti. Yapılan ziyaretlerde, Aydın Kestanesi, Aydın Memecik Zeytini, Aydın Memecik Zeytinyağı ve Aydın Yamalak Sarısı Zeytini üreten firmaların tesisleri incelenerek üretim aşamaları, coğrafi işaret uygunluğu ve amblem kullanımı titizlikle değerlendirildi.

Aydın Ticaret Borsası, coğrafi işaret denetimleri ile bölgedeki üreticilerin kalite standartlarına uygunluklarını kontrol ederek, marka değerlerini koruma ve tüketicilere güvenilir ürün sunma misyonunu sürdürmekte. Yapılan denetimler, Aydın’ın tarım ürünlerinin kalitesi ve coğrafi özelliklerinin korunması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir