Sosyal Medya

Muğla

Sanatçı Erkan Petekkaya’dan Göcek Tekneciler Kooperatifine Destek Mesajı

Paylaşım

tarih:

göcek marina

Sanatçı Erkan Petekkaya:

Son günlerde sosyal medyada ve bazı haber kaynaklarında, Göcek Tekneciler Kooperatifine yönelik yanlış ve haksız iddialar hakkında birtakım haberler dolaşmaktadır. Özellikle benim marinaya 200 bin TL borcum olduğuna dair asılsız haberler yayınlanmaktadır. Bu iddiaların doğruluğu yoktur ve konunun aslı aşağıdaki gibidir:

Göcek’te toplamda 5 adet tekneciler kooperatifi bulunmaktadır ve ben 15 yıldır birinci kooperatifin üyesiyim. Bu kooperatif aynı zamanda Göcek’te kurulan ilk kooperatiftir ve ben de burada uzun yıllardır kooperatif hattı sahibiyim. Şu anda marina işletmecisi şirket ile kooperatifler arasında süregelen bir anlaşmazlık durumu mevcuttur.

Geçen seneden kalan ve borç olduğu iddia edilen meblağlar nedeniyle kooperatif üyelerinden bazıları ödeme yapmama kararı almışlardır. Ben de bu karara uyarak, borcu ödememiş ve noter aracılığıyla itirazımı bildirmiş bulunmaktayım. Aynı şekilde, birçok kooperatif üyesi de noter aracılığıyla itirazlarını iletmişlerdir.

Bu süreçte, değerli katkıları ve çabalarıyla yanımızda olan Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, Sayın Fethiye Belediye Başkanımıza, Sayın Sahil Güvenlik Komutanlığımıza, Sayın Liman Başkanımıza ve müdürümüze, ayrıca Ankara’dan gelerek konuyla ilgilenen MUÇEV yetkililerine ve marina genel müdür yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. İki tarafın iyi niyetli çabaları sayesinde anlaşmazlığın en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz.

Advertisement

Göcek’teki marinayı kiralayan Ottomarin şirketinin sahibi Sayın Mustafa Atilla da teknecilerin sorunlarını dinlemek ve çözümler üretmek amacıyla Göcek’e gelmiştir. Kendisi, teknecilerin taleplerini büyük bir özveriyle dinleyip kalıcı çözümler sunmuş, birçok isteği kabul ederek teknecileri mağdur etmemiştir. Göcek halkı adına, Sayın Mustafa Atilla’ya teşekkürlerimizi iletiyoruz. Göcek’e ve tekne kooperatifine olan katkıları için minnettarız.

Bu güzel beldenin ekonomik ve sosyal hayatı canlanmasında Göcek yat kiralama hizmetlerinin de katkısı asla yadsınamaz…

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir