Sosyal Medya

Genel

Özel Okul Öğretmenleri Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi İçin Ankara’da Basın Açıklaması Yaptı

Paylaşım

tarih:

özel öğretmenler sendikası

Özel sektörde çalışan eğitimciler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı. TBMM yakınlarındaki Milli Egemenlik Parkı’nda toplanan öğretmenler, şarkılar söyleyerek taleplerini dile getirdi.

Eren Edebali’den Açıklamalar

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Genel Başkanı Eren Edebali, grup adına yaptığı açıklamada, özel sektörde çalışan öğretmenlerin iş kollarındaki belirli süreli iş sözleşmesinin kaldırılmasını ve asgari ücret ödemesinin sona erdirilerek taban maaş uygulamasının geri getirilmesini istediklerini belirtti.

Edebali, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun ikinci kez Meclis’e getirildiğini ve ilk düzenlemenin Anayasa Mahkemesi tarafından yetersiz, eksik ve hatalı bulunduğunu ifade etti. “Bu hafta Genel Kuruldan geçirileceği söylenen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda en insani haklarımızın olmasını istiyoruz,” dedi.

Talepler ve Beklentiler

Edebali, düzenlemenin öğretmenlerden görüş alınmadan yapılmak istendiğini vurguladı ve öğretmenlerin insani haklarının kanunda yer alması gerektiğini belirtti. Özel sektör öğretmenleri, daha iyi çalışma koşulları ve haklarının korunması için mücadelelerinin süreceğini ifade etti.

Toplanma ve Destek

Milli Egemenlik Parkı’nda toplanan grup, şarkılar söyleyerek dayanışma gösterdi ve taleplerini yüksek sesle dile getirdi. Toplanan öğretmenler, haklarının savunulması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için seslerini duyurmaya devam edeceklerini belirtti.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir