Sosyal Medya

Muğla

Mein Schiff 6″ Kruvaziyeri 2.571 Yolcuyla Bodrum’a Demir Attı

Paylaşım

tarih:

Mein Schiff 6

MUĞLA (AA) – Muğla’nın Bodrum ilçesine, “Mein Schiff 6” isimli kruvaziyer ile 2.571 yolcu geldi.

Malta bayraklı, 281 metre uzunluğundaki gemi, Bodrum Cruise Port’a yanaştırıldı. Kandiye Limanı’ndan gelen gemide, çoğunluğu Alman olan 2.571 yolcu ile 910 personel bulunuyor.

Mein Schiff 6 Kruvaziyeri

Gemiden inen turistler, gümrük işlemlerinin ardından Paşatarlası ve Kumbahçe sahilinde yürüyüş yaptı, çarşıyı ve tarihi yerleri gezdi. Yolculardan bazıları bisikletle şehir turuna çıktı.

Gemi, akşam saatlerinde Kuşadası Limanı’na gitmek üzere Bodrum’dan ayrılacak.

Mein Schiff 6 Kruvaziyeri bodrum

Bodrum’a gelen turistler, ilçenin doğal güzellikleri ve tarihi yerlerini keşfetme fırsatı buldu. Çarşıda alışveriş yaparak yerel ürünlerden satın alan ziyaretçiler, Bodrum’un meşhur plajlarında da denizin keyfini çıkardı. Ayrıca, bazı turistler bisiklet kiralayarak şehir turu yaptı ve sahil boyunca bisiklet sürmenin tadını çıkardı.

Bodrum esnafı, kruvaziyer yolcularının alışveriş yapmasının ve şehri gezmesinin bölge ekonomisine olumlu katkı sağladığını belirtti. Turistlerin ziyaretinden memnuniyet duyan yerel halk, bu tür ziyaretlerin Bodrum’un turizm potansiyelini daha da artıracağını ifade etti.

Mein Schiff 6 bodrum turizm

Kruvaziyer turizmi, Bodrum ve çevresindeki turistik bölgelerin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. “Mein Schiff 6” gibi büyük kruvaziyer gemilerinin düzenli olarak Bodrum’a gelmesi, bölgenin uluslararası turizmdeki yerini pekiştiriyor ve yerel ekonomiyi canlandırıyor. Akşam saatlerinde Kuşadası Limanı’na gitmek üzere Bodrum’dan ayrılacak olan gemi, bir sonraki durağına doğru yol alırken Bodrum’da bıraktığı izlenimlerle hatırlanacak. Bodrum özellikle son yıllarda kruvaziyer ve yat kiralama turizmi ile ünlendi diyebiliriz.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir