Sosyal Medya

Ekonomi

Karsan, Avrupa’da Ödül Yağmuruna Tutuldu

Paylaşım

tarih:

Karsan, Avrupa'da Ödül Yağmuruna Tutuldu

Karsan, Electric Evolution stratejisiyle Global Business & Finance Magazine’den üç ödül birden kazandı.

Karsan, yenilikçi yaklaşımı ve e-mobilite çözümleri ile küresel sahnede ödüllendirilmeye devam ediyor. Şirket, “Electric Evolution” konseptiyle Global Business & Finance Magazine’den aldığı Avrupa’nın En İyi e-Mobilite Öncü Şirketi, Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi ve Avrupa’nın En İyi Elektrikli Ticari Araç İhracatçısı ödülleri ile başarılarına yenilerini ekledi.

Toplu Ulaşımın Dönüşümüne Öncülük Ediyor

ABD’den Japonya’ya kadar geniş bir coğrafyada toplu ulaşımın yeni nesil teknolojilerle dönüşümüne liderlik eden Karsan, “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” vizyonu doğrultusunda geliştirdiği modellerin başarısını dünya çapında prestijli ödüllerle taçlandırıyor.

Avrupa’da elektrikli, otonom ve hidrojen teknolojilerinin hepsini sunabilen tek marka olan Karsan, 23 ülkede 1000’den fazla elektrikli aracıyla elektrikli araç parkını büyütmeye devam ediyor. Son 4 yıldır aralıksız şekilde Avrupa’da elektrikli minibüs ve midibüs pazarlarının en fazla tercih edilen araçları olan yüzde 100 elektrikli e-JEST ve e-ATAK modelleri, sıfır emisyon özellikleriyle karbon ayak izini azaltmaya katkı sağlıyor.

Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi!

Karsan, Avrupa’nın En Yenilikçi Otobüs Üreticisi ödülüyle toplu ulaşımda yenilik ve teknolojinin öncüsü olmaya devam ediyor. Finlandiya’nın Tampere şehrinde kullanılmak üzere teslim ettiği 8 metrelik Otonom e-ATAK ve ABD’deki Michigan State University kampüsünde 1.5 yıl boyunca yolcu taşıyan Otonom e-ATAK, Karsan’ın otonom teknolojideki öncülüğünü gösteriyor.

Advertisement

Norveç’in Stavanger şehrinde 2022’den bu yana açık trafikte biletli yolcu taşıyan Otonom e-ATAK, kısa süre önce tünel içeren bir rota ile güzergahını güncelleyerek tünelden geçen ilk otonom araç olarak bir ilki daha başardı. Fransa, Romanya ve Türkiye’de de devreye alınan otonom projelerle Karsan, Otonom e-ATAK ile 75 bin kilometre otonom sürüş deneyimi elde ederken, 27 binin üzerinde yolcu taşıdı.

Son olarak, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde havalimanı otonom projesine imza atan Karsan, 2024 sonunda teslim edeceği 2 adet Otonom e-ATAK’la, dünyada ilk kez havalimanı transferini otonom bir araçla gerçekleştiren marka olacak.

Karsan’ın bu yenilikçi ve çevreci yaklaşımları, küresel toplu taşıma sistemlerinin geleceğine yön vermeye devam ediyor.

4o

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir