Sosyal Medya

İzmir

İzmir’de 121 numaralı ESHOT hattı hizmet vermeye başladı

Paylaşım

tarih:

121 eshot

Mavişehirliler bu durumdan memnunlar!


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, seçim öncesi söz verdiği 121 numaralı ESHOT otobüs hattını yeniden devreye soktu. Karşıyaka’dan kent merkezine hızlı erişim sağlayan bu hat, Mavişehir Aktarma Merkezi ile Konak arasında aktarmasız bir bağlantı sunuyor. 18 Nisan Çarşamba günü hizmete başlayan bu hat, vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Başkan Tugay, seçilmeden önce yurttaşların taleplerini dinlemiş ve çeşitli vaatlerde bulunmuştu. Seçimden sonra bu vaatlerini yerine getirmek için hızla harekete geçti. Halk Ekmek’te indirime gidildi, su fiyatlarında indirim çalışmaları başladı, emekli ve anne dayanışma kartları gibi projeler hayata geçirildi. Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’nın yeniden kurulmasına yönelik adımlar atıldı. Bunların yanı sıra, 121 numaralı otobüs hattının yeniden açılması, vaatlerden birinin daha gerçekleşmesini sağladı.

Yeni otobüs hattının hizmet vermeye başlamasıyla, Mavişehir, Bostanlı ve Karşıyaka bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, hızlı, ekonomik ve konforlu bir şekilde Konak’a ulaşmanın kolaylığını yaşıyorlar. 121 hattını kullanarak seyahat eden Özkan Yaman, “Sayın Belediye Başkanımıza duyarlı davranışı için çok teşekkür ederim. Bu hat çok gerekliydi. İZBAN’dan indikten sonra uzun süre beklemek zorunda kalıyorduk. Konak’a direkt gitmek vatandaşlar için çok yararlı oldu. İşte belediyecilik budur, işte halka hizmet budur” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Başka bir yolcu, Gülçin Çıtak, hattın yeniden devreye alınmasından dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. “Bu hattın kaldırılmasından beri sıkıntı çekiyorduk. Yeniden devreye alınması bizi çok mutlu etti. Dileğimiz gerçek oldu, çok teşekkür ederiz,” diye konuştu.

Advertisement

Esin Karadeniz de yeni hattın hizmete başlamasının önemini vurguladı. “Çok memnun kaldık. Önemli ihtiyaçlarımızdan biriydi. Başkanımız çok güzel şeyler yapıyor. Su fiyatlarının indirileceği, ekmek fiyatlarının düştüğü gibi haberler geliyor. Bunlar halkın gerçekten ihtiyacı olan hizmetler” ifadeleriyle duyduğu memnuniyeti paylaştı.

121 numaralı otobüs hattının yeniden devreye girmesiyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik hizmet anlayışı bir kez daha vurgulanmış oldu. Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın halkın taleplerini dinleyerek verdiği sözleri tutması, yurttaşların takdirini kazandı.

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir