Sosyal Medya

Turizm

Emirates, Türkiye’ye Turist Çekmek İçin TGA ile Anlaşma İmzaladı

Paylaşım

tarih:

Emirates Türkiye Turizm Tanıtım

Emirates, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla Türkiye’nin turizmini teşvik etmek ve dünya genelindeki 140’tan fazla seyahat noktasından Türkiye’ye gelen turist sayısını artırmayı hedefliyor.

Anlaşma, Emirates’in küresel uçuş ağı ve geniş ortaklıklarıyla Türkiye’nin turistik cazibesini güçlendirmeyi amaçlarken, Türkiye’ye yönelik yeni ve mevcut pazarlarda turist çekmeyi hedefliyor. Emirates’in Avrupa Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Thierry Aucoc, anlaşmadan duydukları mutluluğu dile getirerek, Emirates’in Türkiye’nin turizm hedeflerini ve hava bağlantısı ihtiyaçlarını desteklemek için elverişli bir konumda olduğunu söyledi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürü İsmail Bütün, Türkiye’nin 2023 yılında 56,7 milyon ziyaretçi ağırlayarak bir önceki yıla göre yüzde 10’luk bir artış yakaladığını ve 2024’ün ilk çeyreğinde de 9 milyondan fazla turist çektiğini belirtti. Bütün, Emirates ve TGA arasında kurulan bu ortaklığın Türkiye’nin turizm sektörüne daha fazla destek sağlayacağını ve gelecekte yeni büyüme fırsatları yaratacağını kaydetti.

Bu anlaşma kapsamında, Emirates, Türkiye’nin turistik cazibesini artırmak için TGA ile ortak pazarlama ve tanıtım kampanyaları düzenleyecek ve Türkiye’ye yönelik tanıtım gezileri gibi faaliyetlerde bulunacak. Bu adımlar, Türkiye’nin zengin kültürel tarihi, dünyaca ünlü miras alanları ve eşsiz gastronomik olanaklarını daha fazla turiste tanıtmayı ve Türkiye’nin uluslararası turizm pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir