Sosyal Medya

Denizli

Denizli’nin Çameli İlçesinde Dolu Yağışı Zarara Sebep Oldu

Paylaşım

tarih:

Denizli’nin Çameli ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışın ardından gelen dolu, meyve ağaçları ve tarım arazilerinde ciddi hasara yol açtı.

Dolu yağışı, özellikle ilçe merkezi ile İmamlar, Belevi ve Yumrutaş mahallelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Ağaçlar ve tarım arazileri dolunun etkisiyle zarar görürken, bazı bölgelerde biriken dolu alanı beyaza bürüdü.

Tarım Arazileri ve Meyve Ağaçları Zarar Gördü

Meyve ağaçları ve ekili alanlarda dolunun sebep olduğu hasar, çiftçileri zor durumda bıraktı. İlk incelemelere göre, birçok meyve ağacı ve tarım ürününün ciddi şekilde zarar gördüğü belirtildi. Yetkililer, hasar tespit çalışmalarına başladı.

Trafikte Zorluklar Yaşandı

Yoğun dolu yağışı nedeniyle sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Görüş mesafesinin azalması ve yolların kayganlaşması, trafik akışını olumsuz etkiledi. Yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yağışın ardından bölge halkı, dolu nedeniyle oluşan zararları gidermeye çalışıyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ve ilgili kurumlar, hasar tespit çalışmalarını sürdürerek çiftçilere destek olmayı planlıyor.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir