Sosyal Medya

Ekonomi

Arçelik’ten Yenilenebilir Enerji Atılımı: Enerji Çözümleri Tırı

Paylaşım

tarih:

arçelik tırı

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Arçelik Enerji Çözümleri Tırı” projesi kapsamında İzmir’deki organize sanayi bölgelerinin (OSB) ilk durak olacağını açıkladı. Çeşme ilçesindeki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Dinçer, OSB’lerdeki işletmelerin yenilenebilir enerji dönüşümünü teşvik etmek amacıyla hayata geçirdikleri “Enerji Çözümleri Tırı” projesini tanıttı.

İzmir’in Stratejik Önemi

Dinçer, İzmir’in coğrafi konumu, ekonomisi, turizmi, yetişmiş iş gücü, nitelikli ve yeniliklere açık nüfusuyla Arçelik için öneme sahip kentlerin başında geldiğini belirtti. Bu nedenle, müşteri deneyimi odaklı ilk konsept mağaza ve ilk iklim dostu mağazanın İzmir’de hizmete alındığını hatırlattı.

Enerji Çözümleri Tırı

Dinçer, yenilenebilir enerji atılımına İzmir’den başladıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Arçelik Enerji Çözümleri Tırı’nın ilk durağı İzmir olacak. Tırımız 27-29 Mayıs tarihleri arasında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde, 3 Haziran’da ise Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde ziyarete açık olacak ve yenilenebilir enerjinin potansiyelini şirketlere aktaracak. Tır, yıl sonuna kadar Manisa, Afyon, Ankara, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Kayseri, Adana ve Gaziantep gibi birçok ilde yer alan organize sanayi bölgelerini ziyaret edecek. İşletmelere yenilenebilir enerji çözümlerimizi tanıtacak tırımızla ülkemizin yenilenebilir enerji dönüşümüne ivme kazandırmaya çalışacağız.”

İzmir ve Yenilenebilir Enerji

Dinçer, İzmirli tüketicilerin çevreye duyarlı ürünleri tercih ettiğini belirtti. İzmir’in 17 organize sanayi bölgesiyle Türkiye’nin üretim kapasitesinin önemli bir kısmını oluşturduğunu ifade etti. Dinçer, şöyle devam etti:

“İzmir, yenilenebilir enerjide de öncü bir ilimiz. Güneş enerjisi potansiyeliyle Antalya’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Yılın yaklaşık 300 gününü güneşli geçiriyor. Şirket olarak bu kaynaktan yararlanıyor, İzmir ve çevresinde bayilerimizin çatılarını güneş panelleriyle yeniliyoruz. Mağaza önlerine ise elektrikli araç şarj istasyonları yerleştiriyoruz. Arçelik Enerji Çözümleri Tırı ile de yeşil enerjiye geçişi hızlandırarak hem İzmir’deki işletmelerin temiz ve sınırsız bir kaynaktan yararlanarak daha az fatura ödemelerine yardımcı olmayı hem de gezegenimiz için değer yaratmayı amaçlıyoruz.”

Toplantının ardından Can Dinçer, basın mensuplarına tırı gezdirdi.

Advertisement
Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir