Sosyal Medya

Antalya

ANSİAD 2024 Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Paylaşım

tarih:

ANSİAD 2024 Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

ANTALYA (AA) – Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2024 yılı sekizinci olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, bir otelde düzenlenen yemek programıyla başladı. Etkinliğe yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Özbek, dernek yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Prof. Dr. Naci Görür, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin faylı tektonik bir bölgede bulunduğunu ve bu nedenle ciddi önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Antalya’nın deprem riski taşımadığı düşüncesinin yanlış olduğunu belirten Görür, “Antalya’yı depremde etkileyebilecek 3 fay zonu vardır. Birincisi Fethiye-Burdur fay zonudur. Bu fay 100 kilometrelik alana zarar verebilir. İkincisi Beyşehir fay zonudur, Antalya’ya 50-60 kilometre uzaklıktadır. Üçüncüsü Helen-Kıbrıs fay zonudur. Bu fay zonu dünyanın en büyük depremlerini üreten zondur,” dedi.

Görür, konuşmasında Antalya’yı deprem dirençli hale getirmeleri gerektiğini belirtti. “Sakın ‘Bizim burada fay yok’ diye düşünmeyin. Bu ülkeyi depreme hazırlamak zorundayız. Hangi ilde olursa olsun bir insanımızın burnu kanarsa bu durum hepimizin sorumluluğundadır. Biz vatandaş olarak ülkemize sahip çıkmak zorundayız,” diye ekledi.

Devamını Oku
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya

2024 Kumluca Yağlı Güreşleri Şampiyonu Belli Oldu

Paylaşım

tarih:

By

kumluca yaglı güreşleri fatih atlı başpehlivan

Bu yıl 25.’si yapılan Kumluca Yağlı Güreşleri‘nde Şampiyon Fatih Atlı oldu.


Antalya‘nın Kumluca ilçesinde 25’inci Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen yağlı güreşlerde başpehlivan Fatih Atlı oldu. Kumluca Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen güreşlere farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Sporcular, 70’i başpehlivan olmak üzere toplam 13 kategoride mücadele etti.

Güreşlerin açılışında konuşan Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, yeni belediye başkanı olarak ilk kez bir güreş organizasyonu düzenlemekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Seçimler nedeniyle başvuruların gecikmesi nedeniyle güreşlerin sadece bir gün sürdüğünü belirten Avcıoğlu, gelecek yıldan itibaren organizasyonun üç gün sürecek şekilde düzenleneceğini açıkladı. Avcıoğlu, seyircilerin coşkusunu ve güreşçilerin ilgisini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, güreşlerin centilmence geçmesini temenni etti.

Güreşlerin finalinde Kırkpınar başpehlivanlarından Fatih Atlı ve Enes Doğan karşı karşıya geldi. Müsabakanın ilk 15 dakikasında her iki başpehlivan da kontrollü bir mücadele sergiledi. Daha sonra atak yapan Fatih Atlı, rakibi Enes Doğan’ı mağlup ederek başpehlivanlığı kazandı.

Güreşin sona ermesinin ardından açıklamalarda bulunan Fatih Atlı, sezonun ilk yağlı güreşinde birinci olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Atlı, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini vurgulayarak, “Sezonun ilk güreşinde birinci oldum. Gecenin bu saatine kadar güreştik ve hak ettiğimi düşünüyorum. Bu yıl iyi bir sezon geçirmeyi, Kırkpınar’da ve diğer güreşlerde başarılı olmayı hedefliyorum.” dedi.

Final güreşlerinin ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi. Dereceye giren pehlivanlara ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Güreşlerde ağalık ihalesini iş insanı Ercan Sabur, 3 milyon 7 bin lirayla kazandı.

Sabah başlayan ve yaklaşık 15 saat süren güreşleri, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim, çevre ilçe belediye başkanları ve çok sayıda güreş sever takip etti.

Devamını Oku

Antalya

Limak’tan Milliyet Farkı Özürü

Paylaşım

tarih:

By

Limak International Hotels & Resorts, Lara Otel ile ilgili haberlerle ilgili olarak, “Yanlış anlaşılmalara neden olan ‘milliyet farkı’ ifadesi nedeniyle kamuoyundan gerçekten özür diliyoruz” dedi.

Limak International Hotels & Resorts, bazı medya kuruluşlarında yayınlanan Limak Lara Otel ile ilgili haberlere ilişkin olarak, “Yanlış anlaşılmalara neden olan ‘milliyet farkı’ ifadesi nedeniyle kamuoyundan gerçekten özür diliyoruz.”açıklama yaptı.

Şirket, medyada çıkan Limak Lara Otel ile ilgili bir haber nedeniyle bir açıklama yapmak zorunda kaldığını açıkladı.

“Hepimizi üzen, teyit edilmemiş bilgilere dayalı içeriklerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Öncelikle, yanlış anlaşılmalara yol açan “milliyet farkı” ifadesiyle ilgili olarak kamuoyundan içten özür diliyoruz. Hepimiz, amacını aşan bu ifadenin dikkatsizce kullanılması ve hassasiyetleri öngöremeden kullanılması üzüldük. Hizmet verdiğimiz alanda eşitlik ilkesine aykırı herhangi bir ayrımcılık olamaz.” ifadelerini kullandılar.

Habere konu olan “yanıltıcı rezervasyonun” 14 Nisan’da İngiltere’den bir web sitesi aracılığıyla Türkiye’den iki kişi adına yapıldığı belirtilen açıklamada şunlar belirtildi:

Otele gelen misafirlerimiz, bir Romanya vatandaşı olduğunu ve rezervasyonun Türkiye’den yapılmış gibi gösterildiğini öğrendiler. Yanlış bilgi verildi. Fiyat farkı misafirlerimize yansıtılmıştır. Bu tür fiyat farklılıkları, bölgesel ve dönemsel kampanyalardan kaynaklanabilir. Bu nedenle, konu ortaya çıkan fiyat farkı iken tutarın “milliyet farkı” olarak görünmesi olayın kapsamını değiştirdi. Yanlış anlaşılan ifadeyle ilgili olarak en içten özürlerimizi sunuyoruz ve kamuoyunun bu konu hakkında takdirlerini sunuyoruz.”

Devamını Oku

Popüler