Sosyal Medya

İzmir

540 Gram Doğan Eliz Bebek Tedavi Sonrası Taburcu Edildi

Paylaşım

tarih:

İzmir’de 3 ay önce 540 gram olarak dünyaya gelen Eliz bebek, başarılı tedavi sürecinin ardından taburcu edildi. Medicana International İzmir Hastanesi’nde yapılan açıklamaya göre, Bahriye ve Baha Erkmen çiftinin bebeği, annenin yüksek tansiyon rahatsızlığı nedeniyle gebeliğin 27’nci haftasında dünyaya geldi.

91 Günlük Kuvöz Tedavisi

“Eliz” adı verilen 540 gram ağırlığındaki bebek, 91 gün boyunca kuvözde tedavi gördü. Tedavi sonunda yaklaşık 2 kilogram ağırlığına ulaşan Eliz bebek, anne ve babasının kucağında hastaneden taburcu edildi.

Anne ve Baba Mutluluğunu Paylaştı

Anne Bahriye Erkmen, bebeğinin günbegün büyümesini izlemenin umuda yolculuk gibi olduğunu belirterek, kızından umudunu hiç kesmediğini söyledi. Baba Baha Erkmen ise, “Yakınlarımız bebeğimizin 540 gram doğduğunu öğrenince çok üzüldü. Bize ne kadar belli etmemeye çalışsalar da yaşayacağına dair aklında soru işareti vardı herkesin. Ama ben ve eşim bir an bile bundan şüphe etmedik. O da annesi gibi çok güçlü,” diye konuştu.

Doktorlardan Doğru Zamanlama Vurgusu

Gebeliği takip eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Alaaddin Balcı, anne ve bebeğin genel durumunun hayatı tehdit eder hale gelince acil doğum kararı verildiğini belirtti. Dr. Balcı, “Zamanlaması doğruydu, 1 hafta öncesi çok erken, bir gün sonrası çok geç olabilirdi. Tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim,” ifadelerini kullandı.

Advertisement

Eliz bebeğin taburcu edilmesi, hem ailesine hem de sağlık ekibine büyük mutluluk yaşattı.

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir