Sosyal Medya

Spor

2024 Dubai Açık Satranç Turnuvası Sona Erdi: Muhammed Muradli Şampiyon

Paylaşım

tarih:

muhammed muradli

25 Mayıs – 2 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen 2024 Dubai Açık Satranç Turnuvası, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirildi ve büyük bir çekişmeye sahne oldu. Turnuvanın galibi, son tura lider olarak başlayan Azerbaycanlı satranç oyuncusu Muhammed Muradli oldu. Muradli, final partisinde Çinli Dai Changren ile berabere kalarak 9 turda topladığı 7 puanla turnuvayı birinci sırada tamamladı. Muhammed Muradli, bu başarıyı elde ederek 16.000 ABD doları tutarında para ödülü kazandı.

Başarılı Performanslar

Turnuvada 6.5 puan alan Azerbaycanlı satranç oyuncusu Eltaj Safarli, 2-6 sıralarını paylaştı. E. Journeyman ise 6. sırada yer aldı. Azerbaycan Satranç Federasyonu Başkanı Mahir Memmedov, yarışmanın ardından Muhammed Muradli’yi galibiyeti nedeniyle tebrik etti.

Genç Büyükusta Yağız Kaan Erdoğmuş’un Başarısı

Genç Büyükusta Yağız Kaan Erdoğmuş’un Başarısı

Turnuvanın başından sonuna kadar başarılı bir performans sergileyen dünyanın en genç Büyükusta ünvanına sahip sporcumuz Yağız Kaan Erdoğmuş, birbirinden başarılı 71 sporcunun hamle yaptığı turnuvayı 6 puanla 9. sırada tamamladı. Yağız Kaan Erdoğmuş’un bu başarısı, genç yaşına rağmen dünya satranç sahnesinde ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Teşekkür ve Başarı Dilekleri

Advertisement

Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Turnuvanın sonuçları ve detaylı sıralamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Advertisement
Yorumları Gör

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir